3 years ago

Ogrodowe makromigawki #6

Wszystkie możliwe roślinki w moim ogrodzie obudziły się już do życia całkowicie... poza śliwą oczywiście.
Ostatnie dwa dni spędziliśmy na całodziennej pracy w ogrodzie. Koszenie trawy, przycinanie jej nożyczkami, bo nie mamy wykaszarki, wyrywanie chwastów, grodzenie, robienie porządku w moim składziku drewna i pozbywanie się mrówek. Znalazłam w ogrodzie 6 mrowisk. Jeżeli ktoś też ma problemy z tymi robakami to chętnie porozmawiam z tą osobą. Nie ma chyba bardziej znienawidzonych przeze mnie robali na świecie niż MRÓWKI.
Zastanawiamy się jak przygotować podłoże pod basen, by stał tak jak się należy i planujemy zakup trampoliny. Na szczęście po skoszeniu trawy ogród się nieco powiększył... choć jeżeli przez następne lata mój chłopak nadal będzie maniakalnie sadził roślinki to dla nas zostanie kilka ścieżek wydeptanych tylko dlatego, że spacerowaliśmy podlewać roślinki.
W dzisiejszym poście będzie update roślinek, które już posiadaliśmy. Nie będą zawarte w nim zdjęcia tych roślinek, które pojawiły się przez ostatnie dwa dni.

Wiśnia ozdobna gubi już płatki kwiatków, choć jeszcze pięknie pachnie. Jest mało wyczuwalna, bo w ogrodzie czuć już bez. Dowiedziałam się, że na wiśni ozdobnej nigdy nie pojawią się owoce, dlatego nazywa się ozdobna.
Malino-jeżyna i malina zaskoczyły mnie ostatnio mini owockami. Na aroni nic się nie zmienia. Borówka ma piękne kwiatki.
Zdaje się, że porzeczka czarna będzie miała mniej owoców niż porzeczka czerwona. Nie wiem czy tak powinno być, czy to wina tego, że czarna porzeczka ma złe warunki.

Nie dowiedzieliśmy się jak nazywają się te zagadkowe, piękne krzaczki na skalniaku, ale mój chłopak rozpoznał je na kartonie w sklepie i kupił ich kilka. Nie napisze Wam jak się nazywały, bo już zapomniałam.

Winogronko za niedługo zamieni mój ganek w szczelnie zamknięty, zielony pokój.

Zapraszam!!

1. Bez

DSCN3227.JPG

2. Jabłonka

DSCN3201.JPG

3. Porzeczka czerwona

DSCN3213.JPG

4. Porzeczka czarna

DSCN3275.JPG

5. Konwalia

DSCN3231.JPG

6. Owad na zagadkowej roślince

DSCN3235.JPG

7. Żółta zagadkowa roślinka na skalniaku

DSCN3243.JPG

8. Zagadkowa roślinka, która miała być niebieska/fioletowa

DSCN3272.JPG

9. Malino-jeżyna

DSCN3253.JPG

10. Malina

DSCN3285.JPG

11. Wiśnia ozdobna

DSCN3258.JPG

12. Borówka amerykańska

DSCN3264.JPG

13. Winogrono

DSCN3280.JPG

Wykonano: Nikon Coolpix L820.
29.04.2019  • 72Upvotes
  • $0.84Reward
  • 8Comments

Comments

You can login with your Hive account using secure Hivesigner and interact with this blog. You would be able to comment and vote on this article and other comments.

Reply

No comments