5 months ago

Ogrodowe makromigawki #3

To już trzecia część migawek ogrodowych. Tak samo jak ostatnio tak i dziś pojawi się część roślin z ostatniej części jak i nowości.
Na drzewku śliwy nadal nic nie wskazuje na życie. Wszystkie inne rośliny są pełne zielonych elementów- pączków, listków a nawet tych części z których dojrzewać będą owoce.
Podczas oglądania zwróćcie uwagę na porzeczkę czarną i czerwoną- zupełnie inaczej wyglądają choć pod koniec chyba nie różnią się niczym poza kolorem owoca.
Ostatnio pozwoliłam sobie napisać, że mój chłopak nazywa jakąś roślinę "malino-jagoda", na szczęście zrobiłam research i wypytałam chłopaka o co chodzi. Chodzi o to, że obok siebie rosną malina pnąca i jeżyna pnąca- krzaczki wyglądają identycznie dlatego mówi na nie "MALINO-JEŻYNY" (bo niewiadomo które to które i gdzie kończy się jedno a zaczyna drugie) a nie malino-jagody! Wyjaśniłam już Wam o co chodzi ale błędu w poprzednim poście nie poprawie- mylenie nazw roślin to nieodzowna część tej serii.

Zapraszam do oglądania!

1. Bukszpan

bukszpan.JPG

2. Bez

bez.JPG

3. Wierzba

wierzba.JPG

4. Borówka amerykańska

borówka.JPG

5. Jabłoń

jabłóń.JPG

6. Malino-jeżyna :D

jerzyna.JPG

7. Malina

malina.JPG

8. Porzeczka czarna

porzeczka czar.JPG

9. Porzeczka czerwona

porzeczka czer.JPG

10. Wiśnia ozdobna

wisła.JPG

11. Winogrono

winogrono.JPG

12. Konwalia

konwalia.JPG

Wykonano: Nikon Coolpix L820.
07.04.2019r  • 85Upvotes
  • $2.19Reward
  • 7Comments

Comments

You can login with your Steem account using secure Steemconnect and interact with this blog. You would be able to comment and vote on this article and other comments.

Reply

No comments